Forum  Strona Główna

Monitoring

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Gadaniec
Autor Wiadomość
Czapski
BywalecDołączył: 24 Cze 2007
Posty: 7
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Młynarska 13

PostWysłany: Śro 11:53, 22 Paź 2008    Temat postu: Monitoring

Witam forumowiczów. Zarząd Wspólnoty wkrótce podpisze umowę o monitoring z firmą ASTER. Monitoring obejmie wejścia na osiedle oraz hale garażowe. Projekt techniczny monitoringu jest obecnie w opracowaniu. Szczegóły będą podane do wiadomości właścicieli po zatwierdzeniu projektu technicznego. Zainteresowanym podaję, że granica naszej nieruchomości przebiega mniej więcej po linii biegnącej w 1/3 stanowisk parkingowych drugiej linii (licząc od osiedla). Dalej jest teren gminy użytkowany bezpłatnie (narazie) przez nasze samochody i inne. Planowana przebudowa obwodnicy na dwu jezdniową nie pozwala na żadne ruchy inwestycyjne na tym terenie, z uwagi na brak zatwierdzonych planów przebudowy; podobno obok obwodnicy będzie przebiegać droga lokalna. Narazie brak danych na ten temat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
GośćPostWysłany: Sob 22:15, 18 Kwi 2009    Temat postu: Re: Monitoring

Czapski napisał:
Witam forumowiczów. Zarząd Wspólnoty wkrótce podpisze umowę o monitoring z firmą ASTER. Monitoring obejmie wejścia na osiedle oraz hale garażowe.

mięło pół roku od zapowiedzi - czy cokolwiek drgnęło z monitoringiem?
Powrót do góry
GośćPostWysłany: Śro 21:38, 13 Maj 2009    Temat postu: Proszę nie podpisywać jeszcze umowy z ASTER

Witam,
Dzisiaj przeczytałem notatkę na tablicy ogłoszeń dotyczącą monitoringu.
Po konsultacji z moim kolęgą ze studiów który profesjonalnie zajmuję się instalacją takich systemów chciałbym wskazać kilka słabości tej oferty:

1. Mają być zainstalowane kamery monochromatyczne
Jest to technologia przestarzala z słabą jakościa obrazu, nikt tego nie kupuje. Obecnie instaluje sie kamery dualne (kolorowo -czarnobiale) o znacznie lepszych parametrach i jakości obrazu. Polega to na tym iż za dnia obraz jest kolorowy a w nocy czarno-biały.
2. Koszt serwisu to 1600 pln / netto / na miesiać.
Koszt zdecydowanie zawyzony. Przy tego typu instalacji praktycznie nie trzeba nic robić. Jedyznie raz na pół roku ( a może nawet co roku) odkreca sie oslone kamery i spreżonym powietrzem wydmuchuje sie pajki i pajeczyny ! To może zrobić każdy i szacowanie tego na prawie 18 000 PLN /netto / rocznie jest stanowczo grupa przesada. Absolutnie nie można sie na to zgodzić ! A poza tym po odbiorze powinniśmy mieć 24 miesiące gwarancji na sprzęt wiec tym bardziej nic nas nie obchodzi. Poza tym awaryjność takiego sprzętu jest bardzo niewielka, jeśli już zacznie działać to przez lata
3. Podgląd kamer w kablówce Aster dla abonentów
Ten gadżet - To też nie jest kosztowny i technicznie trudny zabieg. Podłącza sie konwerter monitoringu do stacji czołowej operatora który za jakąś drobną opłata powinien bez problemu udostępnić wejście i wykreować nowy kanał częśtotliwościowy. - to wszystko.

Reasumując uważam że Aste szuka frajerów. Za tę cenę próbuję się nam wcisnąć Matiza, kiedy można mieć Mercedesa !! I powinniśmy zainwestować w porządny sprzęt który posłuży nam na lata ! Dodatkowo uważam że nie powinna być zawierana żadna umowa serwisowa -tego sprzętu się nie serwisuje ! Ja osobiście (lub ktokolwiek inny techniczny) mogę co półroku czyścić kamery za jakiś drobny upust w czynszu za moje mieszkanie !

Proszę wstrzymać się z podpisaniem umowy z ASTER !
Proszę dać mi troche czasu i znajdę firmę która zrobi to w tej samej cenie ze znacznie lepszym sprzętem i w dodatku bez kosztownej umowy serwisowej. Jedyne co potrzebuje to plan naszego osiedla.

Pozdrawiam
Mariusz (602 72 32 62)
[link widoczny dla zalogowanych][/b]
Powrót do góry
GośćPostWysłany: Pią 15:42, 15 Maj 2009    Temat postu: Zauważyłem na sprawozdaniu że umowa z Aster już podpisana...

...ktoś zna szczegóły ? Szczególnie chodzi mi o ten serwis. Ponieważ tak jak powiedziałem takie systemy są bezobsługowę, wiec proszę kogoś władnego o udostępnienie umowy serwisowej (tj. specyfikacji co ten serwis obejmuję)

Moim skromnym zdaniem uważam, że jeśli umowę serwisową zawarto w proponowanym stanie to jest to zwykły haracz dla Aster ! ok 1 600 x 12 mies = 19 200 PLN/ Netto na rok

Ktoś ma jeszcze o tym jakieś zdanie ?
MariuszW
Powrót do góry
GośćPostWysłany: Pią 15:41, 22 Maj 2009    Temat postu: Wstępne ustalenia po spotkaniu z zarządem.

Witam Wszystkim,

Wczoraj odbyłem z kolegą Jarkiem(dziękuje za wsparcie) spotkanie z zarządem w sprawie moich wątpliwości dotyczących monitoringu. Podziękowania dla zarządu który ze wielkim zrozumieniem i chęcią współpracy przyjął naszą inicjatywę. Otrzymaliśmy dokumenty (umowę i wycenę) które obecnie poddajemy ocenie niezależnego eksperta technicznego.

Niestety moje obawy potwierdzają się na samym początku tj. kamery które zostały wybrane są przestarzałe i obecnie prawie niedostępne w sprzedaży. U samego dostawcy firmy DIPOL są one niedostępne, wycofane ze sprzedaży.
To jest pierwszy fakt. O dalszych będę informował na bieżąco,
Pełny raport na temat umowy i kosztorysu powinień być gotowy do czwawrtku 29 maja.

Pozdrawiam
Mariusz Waruszewski
Powrót do góry
GośćPostWysłany: Sob 0:02, 23 Maj 2009    Temat postu:

Witam,
mam zasadnicze pytanie...

Po co?

po co nam monitoring bez profesjonalnej i stałej ochrony?

Mieszkam tu od dziewięciu lat i nigdy nie odczuwałem potrzeby wydawania kupy kasy na "zarąbiście modnie brzmiący" monitoring.

Czy ktoś mnie oświeci? Czy ktoś ma jakieś logiczne argumenty za "monitoringiem"?

pozdrawiam
Tomasz Królak
Powrót do góry
GośćPostWysłany: Sob 23:58, 23 Maj 2009    Temat postu: Oto kilka powodów.

- Bardzo łatwo zostanie namierzony sprawca np: wybitej szyby (jednej z mnóstwa) i wtedy nie będzie płacić cała wspólnota ( w tym również Ty) tylko konkretny winowajca.
- Jeśli blokersi napiszą coś na elewacjach naszych domów (patrz niedawno powyżej kaskady) zapłaci rodzic a nie cała wspólnota
- wkurza Cie psie gówno na naszym trawniku ?
- Wkurzają cie pozostawione śmieci przed śmietnikami
- wkurzają cie połamane płytki chodnikowe (za które płacisz również Ty)?
- wkurzają cie zaparakowane auta blokujące wjazdy ?
- wkurzają cie porozrzucane śmieci i pety ?
Bo mnie to osobiście wkurza.
Można wymieniać wiele powodów dla którego warto zainstalować monitoring. Przed wszystkich monitoring zdyscyplinuje Nas mieszkańców. A trzeba przyznać że sporej grupie mieszkańców brakuje elementarnych zasad zdrowego współżycia społecznego. Być może monitoring podniesie wartość rynkową mieszkań jak i również odstraszy potencjalnych złodziei!

Będzie można łatwo udowodnić przewinienie i wcale nie chodzi tu o WIELKIEGO BRATA tylko znalezienie winnych których zawsze brakuje !

Pozdrawiam
Mariusz
Powrót do góry
JR
PoczątkującyDołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pon 7:45, 25 Maj 2009    Temat postu:

Witam wszystkich,
Panie Mariuszu, pod Pana wypowiedzią podpisuję się "obiema ręcami".
Nie ma się nad czym zastanawiać, tym bardziej ,że uchwała w tej sprawie była juz dawno przegłosowana przez właścicieli a przez 3 lata wpłacaliśmy na ten cel po 10zł miesięcznie.
Pozdrawiam,
Jacek Rutkowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora
MariuszW
Stały bywalecDołączył: 01 Sie 2007
Posty: 30
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Młynarska 15

PostWysłany: Pon 8:17, 25 Maj 2009    Temat postu: Potrzebna opinia prawnika- na pewno mieszka jakiś na osiedlu

Proszę Państwa,

Ponieważ umowa na instalacje monitoringu z ASTER została skonstruowana w sposób bardzo niekorzystny dla wspólnoty (jakość sprzętu, miesięczny haracz itp) więc należy ją jak najszybciej zerwać i przystąpić do renegocjacji lub podpisać z nowym podmiotem na lepszych dla wspólnoty warunkach.

Stąd też prośba o opinię prawnika na temat warunków wypowiedzenia umowy, Według mnie wypowiedzenie nie wiąże się z jakimikolwiek kosztami, ale proszę potwierdzić. Poniżej paragrafy z umowy a tu całość umowy:
[link widoczny dla zalogowanych]

§ 9
1.Niniejszą Umowę zawiera się na czas nie określony.
2.Niniejsza umowa może zostać rozwiązana przez każdą ze Stron w formie pisemnej pod rygorem nieważności, z zachowaniem trzymiesięcznego okresu jej wypowiedzenia, z tym, że ASTER zobowiązuje się nie wypowiadać umowy przez okres 3 lat od jej zawarcia.
3.ASTER uprawniona jest do rozwiązania Umowy bez wypowiedzenia w przypadku, w którym Wspólnota opóźniałaby się z zapłatą całości opłaty aktywacyjnej określonej w §4 Umowy o więcej niż 30 dni lub z zapłatą opłaty miesięcznej za utrzymanie i eksploatację systemu monitoringu za dwa okresy rozliczeniowe.
4.W przypadku, w którym Wspólnota dokona utrwalenia jakąkolwiek techniką i na jakimkolwiek nośniku lub jakiegokolwiek innego wykorzystania lub przetworzenia Sygnału w ramach instalacji telewizyjnego monitoringu lub treści w nim zawartych w sposób niezgodny z prawem (a w szczególności ustawą o ochronie osób i mienia), ASTER nie będzie ponosić odpowiedzialności za takie działania oraz jest uprawniona do rozwiązania niniejszej Umowy bez zachowania terminu wypowiedzenia, poprzez złożenie oświadczenia w formie pisemnej pod rygorem nieważności.

§ 10
1.Wszelkie zmiany niniejszej Umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.
2.W kwestiach, które nie zostały unormowane niniejszą Umową, mają zastosowanie odpowiednie przepisy regulujące działalność w zakresie telekomunikacji, ochrony osób i mienia oraz odpowiednie przepisy Kodeksu Cywilnego.
3.Wszelkie spory mogące wyniknąć na tle niniejszej Umowy nie rozwiązane polubownie, będą rozstrzygane przez właściwy Sąd Powszechny w Warszawie, oprócz spraw, których rozstrzygnięcie poddane jest z mocy obowiązującego prawa innym organom niż Sądy Powszechne.
4.Wszelkie zmiany niniejszej Umowy wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności. Umowa oraz wymienione w jej treści załączniki stanowią integralną całość.
5.Strony oświadczają, iż wyrażają zgodę na przejęcie pełni praw i obowiązków wynikających z niniejszej Umowy przez ewentualnego następcę prawnego którejkolwiek ze Stron lub nabywcę Nieruchomości lub jej części.
6.Umowę sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym egzemplarzu dla każdej ze Stron.


Pozdrawiam
Mariusz Waruszewski
[link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:    Zobacz poprzedni temat : Zobacz następny temat  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Gadaniec Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Regulamin